6 טעויות של תרגילי אימון שעלולות לעצור את ההתקדמות שלכם

  1. אתם עושים את אותה שגרת אימונים כל שבוע

אם אתם עושים את אותה שגרת אימונים שוב ושוב, משחקים את אותו סוג משחק או משתתפים באותו חוג בכל שבוע, השרירים שלכם יסתגלו לכך במהירות ורמת הכושר שלכם תיפגע, כאשר כל אימון ייעשה פחות ופחות יעיל. עם זאת, אם אתם מאתגרים את השרירים שלכם על ידי הוספה או החלפה של שגרת האימונים מדי פעם (חשוב לעשות זאת כל 4-6 שבועות), תפתחו יותר כוח ומסת שריר. מערכת הלב וכלי הדם שלכם גם תהפוך ליעילה יותר ותשתפר ככל שגופכם יסתגל לשגרה החדשה.

 

  1. אתם מתאמצים יותר מדי, לעיתים קרובות מדי ולא נחים מספיק

אם לא תנוחו מספיק בין אימוני לב או כוח, תפסיקו להתקדם ואף אתם עלולים לאבד חלק מטונוס השרירים. סביר להניח שגם תתעייפו מהר בזמן פעילות גופנית. אימון טוטאלי הוא רציני – ויכול לגרום לתוצאות חמורות. לקחת פסק זמן, לאתחל את כוונותיכם ולתת לגופכם לרפא את עצמו עשויים להיות הדרך הטובה ביותר להשיג תוצאות יעילות.

 

  1. אתם לא מאתגרים את עצמכם עם מגוון רחב של תרגילי סיבולת לב-ריאה

היצמדות לאימון אירובי זהה (ראו סעיף 1) יכולה לחבל בתוצאות שאתם מצפים להן מהאימונים. כדי לשפר את הכושר שלכם באמת (מה שמאפשר לכם לשרוף יותר קלוריות בפחות מאמץ), תצטרכו לצאת מחוץ לאזור הנוחות שלכם פעמיים בשבוע. אימונים אינטרווליים ו-HIIT הן שתי דרכים נהדרות לצאת ממסלולי הסיבולת השגרתיים.

 

  1. אתם מבצעים את החזרות שלכם מהר מדי בזמן אימוני כוח

כשאתם משתמשים במומנטום במקום בכוח השרירים, אתם לא מגרים את השרירים כמו שצריך. כך גם תהיו רגישים יותר לפציעות. האטו את הפעילות שלכם, הרגישו את עבודת השריר ועבדו בכל טווחי התנועה. תוכלו לקצור את היתרונות ולקבל הרבה יותר מעבודה במשקל קל יותר.

 

  1. אתם נמנעים מאימוני משקל או לא עושים זאת כראוי

אם אתם לא מרימים משקולות בכלל, אתם לא מתייחסים בצורה נאותה לגוף שלכם. אימוני משקל יעניקו לכם שיפור בכוח השרירים, הטונוס וצפיפות העצם. פעילות גופנית של סיבולת לב-ריאה היא רק חלק ממשוואת הבריאות. הוסיפו אימוני התנגדות לשגרה שלכם ותראו באופן מיידי שינויים חיוביים, הן בכוח גופכם והן בפעילות הלב שלכם.

 

  1. אתם מיובשים באופן כרוני

התייבשות כרונית מביאה להפחתת הסיבולת וגורמת לעליית חום הגוף וקצב הלב. התייבשות גם פוגעת בהתאוששות שלכם. בשורה התחתונה: אם אתם אפילו מיובשים מעט, האימונים שלכם לא יהיו יעילים ולא תתקדמו כך. אל תחכו עד שאתם ממש צמאים, אלא הקפידו לשתות הרבה מים כמה שעות לפני כל אימון ובימי המנוחה שלכם.