האם אתם סובלים מתסמינים של בריחת שתן?

מבט של מטופלת: שושנה

במכון לבריחת שתן, אנו יודעים היטב כיצד הבעיה הזו יכולה לשלוט בחייכם. אבל האם ידעתם שיש הרבה מוצרים וטיפולים שיכולים לשנות את זה? אתם יכולים להחזיר את השליטה על חייכם. זהו סיפורה של שושנה, מטופלת שלנו, שחוזרת לשגרת חייה אחרי הליך טיפול.

 

שושנה בת 57, ומנהלת אורח חיים פעיל. היא עובדת במשרה מלאה, אוהבת ללכת, לעבוד בחוץ, לשחות ולרכוב על אופניים. אך ככל שהתבגרה, סימפטומים של בריחת השתן החלו להיות יותר ויותר נפוצים.

 

שושנה החלה ליטול תרופות והמשיכה איתן למשך מספר שנים. אולם, בסופו של דבר, התרופות הפסיקו לעבוד. בעיות עם שלפוחית ​​השתן שלה התגברו, והיא חשה דחיפות גבוהה יותר. הדחף היה מכה במהירות, והיא הרגישה שאין לה אפילו זמן לנסות למצוא שירותים.

 

"הבעיה הזו יוצרת הרבה חוסר ביטחון במקומות שאליהם אני הולכת," אמרה. "אני תמיד רוצה לדעת איפה השירותים הכי קרובים. צמצמתי את חיי החברה שלי מכיוון שאני אף פעם לא יודעת מתי אני עלולה להתמודד עם הבעיה הזו."

 

שושנה נקטה בגישה עקשנית, שאנו רואים לעתים קרובות מדי. היא לא רצתה להיכנע לגופה, או כדבריה, "בחרתי לא לתת לשלפוחית ​​השתן שלי לנצח." היא סירבה להשתמש במוצרי ספיגה למבוגרים או רפידות לבריחת שתן. זהו מאבק עבור אנשים רבים הסובלים מהבעיה – "הם לא רוצים לתת לדליפת השתן לנצח. לרוע המזל, מדובר בשחרור בלתי רצוני של השתן. זה לא כמו שחשבה שושנה, וכפי שרבים חושבים. אין שום שליטה על זה, וזו אמת קשה שקשה לרבים לשמוע."

 

שושנה התמודדה עם החשיפה במשפחתה, וברגע שהם ידעו, הם לא הבינו. זהו עניין נוסף עבור אנשים עם פעילות יתר בשלפוחית ​​השתן. בני המשפחה שלהם עשויים לומר דברים כמו "זה לא עניין גדול. אתה יכול להחזיק את השתן. אתה לא צריך ללכת לשירותים כל 45 דקות. אנחנו לא צריכים להפסיק עדיין", וכן הלאה. חוסר אמפתיה יכול להיות קשה להתמודדות, וכפי שניסחה זאת שושנה, "זה באמת פוגע בביטחון העצמי ובהערכה העצמית שלך."

 

טיפול הומלץ לשושנה. הליך זה הינו נוהל פולשני זעיר. מדובר במכשיר להדמיה עצבית. המשמעות היא שהוא פועל על ידי גירוי העצבים הסקראליים של הגוף, השולטים על תפקוד שלפוחית ​​השתן והמעיים. הוא מכשיר קטן מאוד המושתל מתחת לעור האגן, שם הוא פועל כמודולטור של אותות נוירולוגיים, תוך גישור בין מחסום התקשורת בין המוח לעצבים, ומאפשר פונקציונליות תקינה של שלפוחית ​​השתן, המעי, שרירי הסוגר והאגן.

 

במילים אחרות, פולט פולסים חשמליים המאפשרים למטופל לשלוט בתפקוד השתן ו / או המעי שלו. כתוצאה מכך, תפקוד שלפוחית ​​השתן והמעיים יהיה יעיל מאוד. איכות חייה של שושנה השתפרה באופן דרמטי לאחר הטיפול.