מה הדבר הבא בעולם בגדי הספורט?

בעונה האחרונה היו אלה האימוניות והקפוצ'ונים שכולם נדלקנו עליהם. אבל מה עוד מצפה לנו באופנת בגדי הספורט?

 

שנת 2016 הייתה השנה שבה קפוצ'ונים כבשו את עולם האופנה היוקרתי, פשוט מכיוון שבגדי ספורט הם כל כך קלים ונוחים ללבישה בכל יום בשבוע, וכמעט בכל תרחיש. עם זוג מגפי קרסול דוקרניים בארסנל הסגנון שלכם, למשל, מכנסי המסלול של אדידס נראים יוקרתיים כמו מכנסי טוקסידו, עם פחות כסף שתצרטרכו להוציא על ניקוי יבש. כבר בלתי אפשרי להתעלם מתווית "athleisure" המחוברת לכל דבר, החל מחותלות יוגה אלסטיות וכלה בפארקת משי, אבל המילה עצמה הולכת ומתעייפת, כלומר, הופכת במהרה למילה גימיקית שמתארת גישה עצלנית למדי לאופנת לבוש.

 

אז מה יהיה הדבר הבא? אמנם איננו מוכנים להתפשר על הקלילות והנוחות של בגדי הספורט, מעצבים שמים דגש על נגיעות ספורטיביות ומתרחקים מהמראה האלגנטי השמרני, וכך גם עלינו לעשות זאת. נסו לדמיין איך זה יהיה אם תניחו על שמלת ערב של ורסצ'ה איזה סוודר קריקט עדין. מוזר, לא? 

 

אבל גם הספורט שאיתו אנו רוצים ליישר קו משתנה כל הזמן. בעשור האחרון, האופנה היוקרתית מתמקדת בסקייטבורד וקודי הלבוש של תת-התרבות הזו. קחו לדוגמה את קולקציית הבכורה של מריה גרציה צ'יאורי לדיור, או את מכנסי ההתעמלות הרטרו של מיו מיו.

 

ואז יש כמובן את הגרסאות המלוטשות של ורסאצ'ה. אנו נהנים מהגמישות של אופנה יוקרתית העמידה בפני מזג אוויר, מכיוון שהיא למעשה עוזרת להגן עלינו מפני מזג האוויר הבריטי, וזה במקום שנטפס על הרים עם אותם בגדים שיועדו לכך. אתלטי? לא, תודה: אנו לובשים את בגדי הספורט היוקרתיים כי אנחנו אוהבים שהעיצוב הוא מיוחד, לא בגלל שיש לנו חיים ספורטיביים להפליא. העצה שלנו? שמרו את החותלות המתוחות שכבר דהה להן הצבע לפילאטיס, ואת הבגדים היפים יותר שמרו ליציאה.